اورهال اتوبوس

به نام خدا

 

در شرایطی که طی سالیان اخیر بسیاری از مسئولان و سازمان ها از شهروندان تقاضا کرده اند با استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی به ویژه اتوبوس به رفت و آمدهای درون شهری بپردازند˓ اما فرسودگی و همچنین نبود وسایل حمل ونقل عمومی طی این سال ها مردم و رانندگان وسایل حمل ونقل عمومی را از استفاده بهینه از وسایل حمل و نقل عمومی ناامید کرده است!

uبی تردید استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی جدا از کاهش بار ترافیک و معضل تک سرنشینی˓ نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا نیز دارد˓ اما مشکل درست از جایی اغاز می شود که یک پای حمل و نقل عمومی کلان شهر ها نیز می لنگد و همین عامل سبب شده تا بسیاری از مردم ترجیح دهند به جای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی˓ از خودرو های شخصی استفاده کنند. گسترش آلودگی هوای پایتخت و دیگر کلان شهرها طی سالیان اخیر و روند فعلی و افزایش آلودگی هوا˓ لزوم توسعه و سیستم حمل و نقل عمومی را بیش از گذشته حساس کرده است.

در این میان نیز نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوس از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر شایانی در کاهش آلودگی هوا دارد. هم اکنون بیش از 80 درصد آلودگی های شهر های بزرگ مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی فرسوده است و نوسازی و بازسازی آن ها با روندی کند صورت می گیرد و مدتی هم هست که روند نوسازی کلا تعطیل و همین˓ سبب افزایش چشمگیر غلظت آلاینده ها در هوای کلان شهر ها شده است.

با باسازی ناوگان حمل ونقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی علاوه بر کاهش آلودگی هوا˓ ترافیک نیز کاهش می یابد و تردد در سطح شهر به ویژه کلان شهر ها با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

شرکت شهاب خودرو˓ برای تحقق این مهم˓ پای در عرصه نوسازی و بازسازی ناوگان حمل ونقل عمومی نهاده و بار دیگر˓ برگ زرینی بر افتخارات خود افزوده است.باشد تا گامی مهم در آسایش و راحتی هموطنان عزیزمان برداریم و توانایی خود در راستای بهبود زیبایی شهری و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی˓ به اثبات رسانیم.

در این راستا شرکت شهاب خودرو با توجه به توان بالای فنی خود˓ توانایی ارائه خدمات بازسازی کلیه خودرو های جمعی در عرصه حمل و نقل عمومی را دارا می باشد.

لازم به ذکر است که کلیه مراحل بازسازی تحت نظارت دقیق واحد کنترل کیفیت می باشد که در قالب استاندارد های ایزو9001:2008 و ایزو 3834(استاندارد جوش) انجام می گردد.

uلذا مراحل بازسازی اتوبوس رنو˓ به عنوان بخشی از توانایی این مجموعه تشریح می گردد.

مراحل اجرایی فرایند پذیرش خودرو ها تا مرحله نهایی بازسازی و تحویل به مشتری:

  1. پذیرش خودرو ها در واحد پذیرش و تشکیل پرونده خودرو.
  2. بررسی کارشناسان فنی خودرو در واحد های ذیل و چکاپ کامل خودرو˓ تعیین موارد اصلاحی و تعویضی و درج پرونده خودرو.

شرح جزئیات اجرایی پروژه

کليه قطعات براساس Punchlist های QC مورد بازرسی صددرصد قرار می گيرد و هر گونه خرابی ناشی از پوسيدگی، شکسته شدن، ضربه خوردگی و دفرمه شدن و يا نبودن قطعه (Missing) مشخص و به برنامه ريزی ، تأمين و توليد منعکس می گردد.
کليه قسمتهای Frame و محل اتصال رامها به اطاق و محل های اتصال موتور به Frame مورد بازنگری و کنترل قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم برنامه تعمير و يا رنگ آميزی روی آنها صورت خواهد پذيرفت.

عملیات دمونتاژ و مونتاژ قطعات بدنه

  1.          دمونتاژ ورق بدنه(زیر رول) ستونی شیشه ها و خود ورق رول بدنه
  2.          بازدید و سرویس و بازسازی اسکلت بدنه و فریم و تمیز کاری و زنگ زدایی اجزای پوسیده و تعویض اجزای با پوسیدگی حاد و پاشش آستر اپوکسی موضعی به ویژه در محل های ترمیم شده
  3.          دمونتاژ سپر های فایبر گلاس گلگیر های رو چرخی و تعویض و یا اصلاح آن ها
  4.          دمونتاژ چراغ های جلو عقب و جانبی بدنه
  5.          دمونتاژ درب های جانبی بدنه و درب موتور
  6.          دمونتاژ کلیه شیشه های جانبی به همراه نوار لاستیکی دور آن ها و تعویض شیشه های شکسته و نوارهای لاستیکی فرسوده دور شیشه و نیز اصلاح و رنگ آمیزی مجدد قاب آلومینیومی دور شیشه
  7.          ورقکوبی مجدد بدنه و نصب درب های جانبی بدنه و درب موتور
  8.          تعویض شیشه های جلو و عقب